Çocuğa Adanmış Konuşmalar Pdf İndir


Çocuğa Adanmış Konuşmalar Pdf İndir
24 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 7 kez okundu.

Çocuğa Adanmış Konuşmalar Pdf İndir

Çocuğa Adanmış Konuşmalar

Her iyi soru iyi bir cevap olduğu gibi, bazen cevaptan da önemlidir. Yaşadığımız dünyada en çok soru çocukla ilgili sorulduğu halde, neden çocuk sarmalları çoğalıyor? Bunun iki nedeni var: Bir, henüz çocuk alanında cevabı kadar önemli sorular sorulamamıştır. İki, çocuk sarmallarını çözecek yenileyici çocuk düşüncesine ve bakışına sahip değiliz. Bu nedenle, çocuk hakları hayata geçirilemediği gibi, dünyada eşitsizlikler de her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Herkes istediği yerden bakabilir: Dünya çocukları tehlike altındadır. Çocukluk kuşatılmıştır ve insanlığın geleceğine karşı hepimiz sorumluyuz. Çocuğun biricik özne olmasını engelleyen dünya gerçekliğine karşı, en bütünlüklü çözümleme ise, medeniyet ölçekli çocuk paradigmasıdır.
Kitapta, çeyrek yüzyılı çocuk merkezli çalışmalara adamış yazar ile yapılmış 32 konuşma yer alıyor. Soruları kadar cevapları da acıtan bu konuşmaların tek amacı var: İnsanlığın çocuk ödevine yönelmesine katkı sağlamak…

Bir önceki PDF olan Televizyon ve Çocuk Pdf İndir başlıklı kitabı Televizyon ve Çocuk, Televizyon ve Çocuk e kitap ve Televizyon ve Çocuk e kitap indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git